Tiktok Paylaşım Saatleri

TikTok gönderi süreleri genellikle öğlen saatlerinde zirveye ulaşır, ancak kullanıcılarla etkileşim şansınızı artırmak için ne yapabilirsiniz?

Geçmişte, TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlara odaklandık ama bu yeterli değil. Kitlenizin günün hangi saatinde en aktif olduğunu bilmeniz gerekir. Bu blog, gönderi yayınlamak için günün en iyi zamanı konusunda sizi bilgilendirecek.

Gönderilerinizi TikTok'ta zamanlamak, başarı ve başarısızlık arasındaki fark olabilir. Platformdaki gönderiler öğle yemeği saatinde zirveye ulaşır ve en düşük katılım sabahın biraz daha erken saatlerinde gerçekleşir.

TikTok'ta paylaşımda bulunmak için en uygun zaman, Pazartesi'den Perşembe'ye kadar olan akşamdır.

En son araştırmaları ve raporlarımızdan aldığımız verileri kullanarak, mümkün olan en fazla görünürlüğü elde edebilmeniz için ne zaman gönderi yayınlayacağınızı düşünmenin yeni bir yolunu oluşturduk. Hedef kitlenize ve işletme hedeflerinize bağlı olarak, günün belirli bir saatinde içerik eklemek isteyebilirsiniz. Normalde gönderileri önceden hazırlamasanız bile TikTok Zamanlayıcı size yardım etmek için burada.

En son çılgınlık haline gelen görüntülü mesajlaşma uygulaması TikTok, kullanıcılara 15 saniyeden daha kısa kısa videolar ve animasyonlar aracılığıyla "sözsüz bağlanma" için yeni bir yol sağlamayı vaat ediyor. Özel efektler için kullanıcının yüz ifadelerini ve avatarlarını abartmak için tasarlanmış yüz filtrelerinden yararlanan uygulama, Google Android Play Store'da 200 milyon kez şaşırtıcı bir şekilde indirildi.

Artık TikTok gönderilerini, sizin için en alakalı zamanlarda beslemenizde bulabilirsiniz.

TikTok, en iyi zamanlarda paylaşım yapabilmeniz için platformunu güncelledi. İster sabah işe gidip gelirken trafik güncellemeleri sırasında, ister öğle yemeği sırasında insanlar tatilleri hakkında paylaşımda bulunurken veya akşam saat 19:00 civarında, insanlar günlerini yavaşlatmaya başladığında, hedef kitlenizin istediği içeriği sunmak önemlidir.

TikTok, içerik oluşturucular için kısa biçimli videolarla kendinizi ifade edebileceğiniz bir platformdur. Kullanıcılar, arkadaşları, aileleri ve dünya ile paylaşmak için videolar yükleyebilir ve kendi kanallarını oluşturabilir. TikTok gönderileri içerik açısından zengin, ulaşılabilir ve eğlencelidir. Etkileşim kazanmak için marka varlıklarını, hashtag'leri ve diğer video bağlantılarını içeren videoları öne çıkarın. TikTok'un hızlı formatının bir sonucu olarak, kullanıcılar aynı anda birden fazla video izlemekle meşgul olduklarından, en yoğun zamanlarda paylaşım yapmak en etkilidir.

Her gün, içerik oluşturucuların hayranlarıyla TikTok'ta daha önce hiç olmadığı gibi bağlantı kurmasını kolaylaştırıyoruz. TikTok için yeni Güncelleme, daha da fazla kişinin içeriği hızlı ve kolay bir şekilde yüklemesine olanak tanıyarak size dünya üzerinde kişisel bir etki yaratma gücü veriyor. Uygulamayı, yaratımınızın kontrolünü kaybetmeden istediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanın.

TikTok'tan en iyi şekilde yararlanmak için, kitlenizin içeriğinizle nasıl etkileşime girdiğini ve en çok ne zaman etkileşime gireceğini anlamak önemlidir. Bu gönderide, gönderilerinizde maksimum görünürlük elde etmek için göz önünde bulundurmanız gereken üç ana zamanlamayı açıklayacağız.

TikTok için gönderi süreleri yerel saat diliminize göre belirlenir. İnsanların ne zaman gönderi paylaştığını görmek için ana sayfanıza gidin ve En İyi Gönderiler bölümünü kontrol edin.

TikTok Nedir

TikTok (eski adıyla Musical.ly), gençler ve genç yetişkinler arasında çılgınca popüler olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların yarattıkları ruh haline uyması için arka planda çalan müzikle birlikte kısa biçimli videolar oluşturmasına ve ardından nihai ürüne kişiselleştirilmiş bir dokunuş kazandırmak için çok sayıda efekt, filtre, emoji ve çıkartma eklemesine olanak tanır. Bu tür videolarda çıplaklığa veya küfüre izin vermediği için Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya sitelerinden daha güvenli olduğu düşünülüyor.

TikTok'ta paylaşım yapmak için iyi bir zaman arıyorsanız, işte en iyi gün ve zamanlara dair görüşümüz.

TikTok gönderi süreleri, hayranlarınızın tuhaflıklarınızı yakalama olasılığının en yüksek olduğu zamandan daha fazlasıdır. TikTok'ta paylaşımda bulunmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var:

TikTok, 400 milyonun üzerinde aktif bir kitleye sahip ve bu yüksek etkileşimli kitleye ulaşmak isteyen markalar için benzersiz fırsatlar sunuyor. TikTok diğer birçok platformdan daha genç bir kitle olduğundan, reklamverenler, hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını karşılamayabileceğinden çok riskli içerik yayınlamamaya dikkat etmelidir.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı belirleyen birçok faktör var, ancak kesin olan bir şey var: en yüksek ortalama görüntülemeye sahip saatleri bulmak, videonuza platformda başarı için en iyi şansı verecek.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar sabah 7 ile 10:00 ve 16:00 ile 19:00 arasıdır. Yakındaki şehirlerdeki yoğun saatler değişecektir.

Hedef kitlenizin içeriğinizi görme olasılığının en yüksek olduğu zamanlarda sosyal medyada paylaşım yapmak önemlidir. TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar mesai saatleri, tatiller ve hafta sonları.

TikTok, kullanıcıların müzik ve efektlerle kısa video klipler oluşturmasına olanak tanıyan bir eğlence uygulamasıdır. Diğer sosyal medya platformları gibi, aynı zamanda oyna-öde modeliyle de çalışır. Bu, hedef kitlenize ulaşmak için biraz pazarlama yapmanız gerektiği anlamına gelir - bu, çoğu markanın bu platformlarda tutarlı bir şekilde içerik paylaşma bütçesine sahip olmadığı için bir sorun teşkil eder. İyi haber şu ki, TikTok, içerik oluşturucunun içeriğini ne kadar yenilikçi ve etkileşimli hale getirdiğine bağlı olarak yeni içeriğe öncelik veren benzersiz bir algoritmaya sahip. İlk önce reklamınızın görülmesini sağlamak için, kullanıcı gününün başlangıcından hemen sonra video içeriği yüklemeyi deneyin.

TikTok, kısa, eğlenceli videolar aracılığıyla başkalarıyla bağlantı kurmayı kolaylaştıran bir video paylaşım platformudur. Evde, işte veya şehirdeyken herhangi bir cihazda hikayelerinizi paylaşabilir ve arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

TikTok görsel bir video platformudur. Yaratıcı olmak ve önemli anları paylaşmak isteyenler için tasarlanmıştır. 160 milyon günlük kullanıcısı, akıllı telefonlarından kısa biçimli medya aracılığıyla video, müzik ve canlı performanslar oluşturabilir.

Araştırmamıza dayanarak, TikTok'ta paylaşım yapmak için en uygun zamanın 12:00 ile 15:00 arası olduğunu bulduk.

TikTok görsel bir platformdur ve en iyi gönderi zamanları hedef kitlenizin yaş grubuna, markanızın amacına ve ne tür içerik oluşturmak istediğinize bağlıdır. Optimum bir etkileşim oranı istiyorsanız, görüntüleme ve yorumlar için daha az rekabetin olduğu popüler yoğun saatlerde yayın yapmanız gerekir.

Sosyal medya pazarlamasında, kitlenin TikTok gibi sosyal medya platformlarında en çok ne zaman aktif olduğunu bilmeliyiz; bu, doğru zamanda yayınlarsanız daha fazla görüntüleme ve beğeni alacağı anlamına gelir.

TikTok'ta en fazla etkileşimi elde etmek için, insanların uygulamayı kullandığı bir zamanda yayınlayın.

TikTok, kısa, gerçek zamanlı konu tabanlı içerik için oldukça popüler bir platformdur. TikTok'ta ortalama izlenme süresi 1 dakika civarında ve en çok izlenen videolarda sadece 5 saniyelik kayıtlı video bulunuyor. TikTok kullanıcılarının kısa ve tatlıyı tercih etmesi şaşırtıcı değil!

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman sabah 7:00 ile 8:00 arasıdır.

TikTok'ta yayınlamak için en iyi üç zaman vardır, ancak içeriği gerçekten basit tutun ve hikayelerinizin her biri 15 saniyeden fazla olmalıdır.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman 11:00- 16:00 (EST) arasıdır. Videonuzu bu pencerenin dışında yayınlarsanız, görüntülemeleriniz önemli ölçüde azalacaktır.

TikTok, kısa, yaratıcı içeriğiyle tanınır. Videolar 20 ila 60 saniye arasında değişebilir ve birçok farklı konu ve türe uygundur. Kendi videolarınızı yüklemek bile mümkün

TikTok, insanların kısa videolar oluşturup keyfini çıkarabilecekleri bir sosyal medya platformudur. Momo ve Cheetah Mobile gibi başka işletmeleri de olan Çinli kurucu Zhang Yiming tarafından oluşturuldu. Tiktok, her gün 200 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu, onu bugün sosyal medyadaki en etkili platformlardan biri yapıyor!

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, günün hemen başlangıcıdır. Sabah 8'de yayınlamanın bazı avantajları vardır: Yeni kullanıcıların ilk videolarını göndermeleri için iyi bir zaman

TikTok, videoların sadece 15 saniyede geldiği çok görsel ve hızlı tempolu bir platformdur. Bu, uygulamada yayınladığınız video türlerini arayan çok sayıda kişinin olduğu zamanlarda yayın göndermek istediğiniz anlamına gelir.

TikTok Uygulaması

TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. iOS, Android ve PC cihazlarda kullanılabilir. TikTok'un sizin için en iyi seçenek olduğuna karar verdiyseniz, görüntülemelerinizi akıllıca kullanarak nasıl artırabileceğinizi öğrenmek için aşağıdakileri okumanızı öneririz.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı tahmin etmeye gelince, o anda çevrimiçi olan çok kişi olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Devam eden çok sayıda mesaj ve yorum görüyorsanız, şimdi bir video yüklemek için doğru zaman.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, çok sayıda takipçinizin olduğu zamandır. Daha fazla takipçi edinmek için benzersiz ve alakalı içerik yayınladığınızdan ve yalnızca başkalarının içeriğini yeniden yayınlamadığınızdan emin olun.

TikTok, komedi videoları için bir mobil video platformudur. TikTok'ta yayınlamak için en iyi zamanı belirlemek için yarım milyardan fazla yaratıcı gönderiyi analiz ettik.

TikTok'ta harika bir video ile kitlenizi etkileme fırsatınız var. Doğru zamanda doğru kişilere ulaşmak için kullanabileceğiniz farklı aşamalar vardır. TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, içerik türünüze ve amacınıza bağlıdır.

TikTok'unuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, görüntüleyenlerinizin en çok ne zaman yayına gireceğini bilmek önemlidir. Araştırmamız, en iyisinin genellikle en iyisinin akşam 18:00 civarında en yüksek olan geceleri yayınlamak olduğunu gösteriyor, ancak nasıl optimize edileceğini de tartıştık. Başka bir makalede istediğiniz günün herhangi bir saati için.

TikTok, son zamanlarda videolarının platformda paylaşılma biçiminin özü olan bir dizi değişiklik gördü. Bu güncellemeler, TikTok ile ilgili içerikte etkileşimi ve görüntüleme süresini artırmak için tasarlanırken, içerik oluşturucuların daha fazla gelir elde etmesine yardımcı oluyor. Gönderilerinizi maksimum etki için optimize etmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Bence TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman herkesin aklında hafta sonu planlarını yaptığı ve haftanın geri kalanını atlatmak için biraz desteğe ihtiyaç duyduğu Cuma.

TikTok'un üç ana besleme türü vardır: videolar, kısa videolar ve hikayeler. Daha fazla içeriğe susadıysanız, TikTok bunu yapmak için en iyi platformdur. Topluluk katılımı istiyorsanız, bu ipuçlarından tavsiye alın ve başlayın çünkü heyecanlanma zamanı!

TikTok, kendi kısa videolarınızı veya onlara "tweet" dedikleri gibi oluşturmanıza izin veren bir uygulamadır. Kliplerin her biri 15 saniyeden uzun olamaz, ancak uygulama Nisan 2018'deki lansmanından bu yana inanılmaz bir büyüme kaydetti. TikTok'un benzersiz işlevselliği ve kullanıcı dostu düzeni, platformu YouTube ve Instagram gibi diğer sosyal video platformlarına karşı önemli bir rakip haline getirmeye yardımcı oldu.

TikTok veya eski adıyla Musical.ly, sevimli küçük videolar oluşturmanıza ve bunları takipçilerinizle paylaşmanıza izin veren bir sosyal medya uygulamasıdır (bir tür Vine gibi ama daha iyi). 1 milyardan fazla kullanıcısı var ve genç kitlelere ulaşmak isteyen markalar için harika.

TikTok, ürünleri veya hizmetleri açıklamak ve hedef kitlenizden geri bildirim almak için harika bir araçtır. Mevcut müşterilerden yanıt almak, müşteriler ve potansiyel müşterilerle anket yapmak, fikirleri doğrulamak ve hatta rekabetinizi kontrol etmek için kullanılabilir.

TikTok, özellikle bir mobil cihazdaki kullanıcılardan aldığı etkileşimle bilinir. Bu nedenle, TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, kullanıcıların en aktif olduğu yoğun saatler. Öğle ve akşam yemekleri gibi yoğun saatler (1-4pm civarında) TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamandır.

TikTok, Android ve iOS'taki en popüler uygulamalardan biridir. TikTok'taki en başarılı içerik oluşturucular, kullanıcıların platformda olduğu zamana yakın bir zamanda yayın göndererek uygulamanın algoritmasından yararlanır; bu, izleyicilerinizin yayınınızı görme şansının yüksek olduğu anlamına gelir.

TikTok, kullanıcıların kısa videolar yayınlaması için bir platform sağlar. Uygulama, Vine gibi diğer kısa video platformlarına benzer, ancak bazı önemli farklılıklar vardır. Örneğin TikTok, kullanıcılarının önceden hazırlanmış özellikler, filtreler ve özel efektler kullanarak videolarına müzik eklemesine olanak tanır.

TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir mobil uygulamadır. Müzik veya güzel seslerle dudak senkronizasyonu yapan insanların kısa klipleri için bir platform olarak kullanılması sayesinde, son zamanlarda popülaritesinde bir patlama gördü.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman öğlen civarı. Bu, çoğu insanın çevrimiçi olduğu zamandır ve bu, videonuzun görülme şansını artırır. Amacınız takipçi kazanmaksa, genellikle öğleden sonra veya akşam paylaşım yapmak daha iyidir.

TikTok şu anda en popüler video paylaşım platformlarından biridir. Dakikada milyonlarca kullanıcıya ulaşma potansiyeline sahiptir. Ancak, TikTok'ta paylaşımda bulunmanız için en iyi zamanın ne olduğunu bilmeniz gerekir.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman sabahları ve hafta sonları. Bir video oluştururken, kaybolmaması için yayınlamak için en iyi zamanı seçin. Bu bilgileri, ücretsiz aracımızla bir pazarlama planı oluşturmak ve içerik stratejinizi planlamak için de kullanabilirsiniz.

TikTok gibi sosyal medya platformları, arz ve talep arasında hassas bir dengeye sahiptir. Sağlanan çok fazla içerik olduğunda, kullanıcılar sonunda ilgilerini kaybedecek ve özet akışlarında gezinmeyi bırakacaktır. TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, içeriğinizin birçok kişiye gösterilmesi için yeterli takipçiniz olduğu zamandır. Takipçiniz arttıkça erişiminiz de artacaktır.

İnsanların TikTok'a göndermesi gereken belirli bir zaman yoktur. Her şey takipçilerinize, içeriğinizle ne kadar meşgul olduklarına ve hedef kitlenizin ne kadar büyük veya küçük olduğuna bağlıdır. Bununla birlikte, TikTok'ta yayınlamak için günün en iyi zamanını bulmak istiyorsanız, yayınlarınızın en çok ne zaman etkileşime girdiğini izlemek için Google Analytics veya Buffer platformu gibi araçları kullanabilirsiniz.

İçeriği tüketmenin pek çok yolu varken, TikTok'ta ne zaman paylaşım yapmalısınız? Bu blogda, TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi uygulamalarda size yol göstereceğiz.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman 13:00- 17:00 arasıdır. Bunun nedeni, izleyicilerin uygulamada neler olup bittiğini kontrol etmesi için en uygun zaman olmasıdır. Bu dönemde yayınlarına göz atabilecekleri, trendler bölümüne bakabilecekleri ve içeriklerin keşfi başkalarıyla paylaşabilecekleri zamanları olması muhtemeldir.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar, oluşturduğunuz içeriğin türüne ve hedef kitlenizin tercihlerine bağlı olarak değişir, ancak insanların çevrimiçi olma ve aktif olarak eğlence arama olasılıklarının en yüksek olduğu zamanları her zaman dikkate almaya değer.

TikTok en genç sosyal medya platformu olmasına rağmen, gençler arasında hala oldukça popüler. TikTok'taki gönderiler, hafta içi sabahları ve öğleden sonraları en iyi performansı gösterme eğilimindedir ve Salı, gönderilerin en yoğun olduğu gündür. Günün hangi saatinde yayınladığınızdan daha önemli olan, bir kullanıcının içeriğinizle ne kadar ilgileneceğidir.

TikTok, kısa videolar oluşturmak, paylaşmak ve izlemek için bulunmanız gereken yerdir. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan TikTok, herkesin yaratıcı olabileceği ve yeteneklerin güzellikten modaya, komediden dansa, spora ve ötesine uzandığı açık bir platform yaratıyor.

TikTok En İyi Paylaşım Saatleri

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 ile 15:00 arasıdır.

İşi atlayın ve düzenli olarak gönderi paylaşarak TikTok hesabınızı destekleyin. Günün farklı saatlerinde gönderi yayınlarsanız, izleyicilerin ne zaman yeni içerik bekleyebileceklerini bilmelerini sağlayan bir ritim yaratırsınız. Zamanlama, daha sonra değineceğimiz Instagram hashtag'leri gibi diğer faktörleri de etkiler, ancak burada TikTok'ta ne zaman paylaşım yapılacağına dair bazı ipuçları.

Videonuzu TikTok'ta doğru zamanda yayınlamak, izlenme sayınızı artırmak için gerçekten çok önemli. Daha iyi sonuç için yayınladığınızdats, topluluğunuzdan en iyi şekilde yararlanabilecek ve başkalarıyla paylaşmalarını kolaylaştırabilecek bir video oluşturmanız gerekir.

TikTok'un yeni algoritması, uygulama istediğinde değil, istediğin zaman gönderi paylaşabileceğin anlamına geliyor.

Araştırma ve analizlerimize göre TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman 10:00 ile 11:00 arası.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın, topluluğunuzun çoğunluğunun çevrimiçi olduğu zaman olduğunu biliyor muydunuz?

TikTok, videolarını YouTube'da yayınlamak zorunda kalmadan paylaşmak isteyen gençler ve aralar için tercih edilen uygulamadır. Çocuklarınızın kendilerini ifade etmelerine izin vermenin harika bir yolu! TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman pazardan perşembeye kadar gün ortasıdır.

TikTok kullanıcıları genellikle günün farklı saatlerinde aktiftir. TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, hedef kitlenize bağlıdır. Dikkatlerini çekmek ve daha fazla etkileşim kazanmak için doğru zamanda gönderi paylaşarak ilgi alanlarından yararlanın

TikTok, insanların kısa videolar yükleyebildiği ve izleyebildiği, diğer kullanıcılarla canlı tartışmalara katılabileceği veya başkaları tarafından oluşturulan içeriği (hem canlı hem de önceden kaydedilmiş) görüntüleyebildiği bir sosyal platformdur. Uygulamada yayınlanan içerik, beş kategoriye ayrılan bir dizi farklı tür ve alt türde sınıflandırılabilir: dans videoları, komedi videoları, müzikal.ly videoları, dudak senkronizasyonu videoları ve meydan okuma videoları. Bu kategorilerin her biri yine alt kategorilere ayrılmıştır.

Gün boyunca kitlenize en uygun birçok zaman vardır. Yapmanız gereken en önemli şey, sizin için neyin işe yaradığını görmek için farklı zaman kombinasyonlarını test etmektir. Sabah ilk iş ve işten sonra tekrar gönderi paylaşmak, hedef kitlenizin gönderilere her iki durumda da nasıl tepki verdiğini öğrenmenin harika bir yoludur, ancak gönderileri sabah 9 ve akşam 3'te (veya ana hedef kitlenizin uyanık olduğu saat ne olursa olsun) veya öğleden sonra yayınlamayı deneyebilirsiniz. - sabah ve öğleden sonra.

TikTok'ta ne zaman paylaşım yapmanız gerektiğini bulmaya çalışarak zamanınızı boşa harcamayın. Araştırmayı sizin için yapıyoruz!

TikTok bir canlı video uygulamasıdır, bu nedenle videolar en popüler içeriktir. TikTok'ta ne zaman yayınlayacağınız, videolarınızın ne kadar uzun olduğuna bağlıdır. Videolarınız kısaysa - örneğin 15 saniyelik bir klip - bunları AM veya PM saatlerinde yayınlamalısınız.

TikTok, dudak senkronizasyonu yapan kısa klipler kaydetmenize ve paylaşmanıza izin veren bir uygulamadır. Aslında, şimdiye kadar TikTok'u duymadıysanız, muhtemelen yakında duyacaksınız. Bu yeni sosyal medya uygulaması şimdiden dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan büyük bir takipçi kitlesine ulaştı. Ancak TikTok'ta paylaşım yapmaya nasıl başlamalısınız?

TikTok reklam hedefleme, insanların etkileşime girme olasılığının en yüksek olduğu zamana dayalı olarak benzersiz marka mesajınızı göstermenize olanak tanır. Yayınlanacak kilit zamanları ve hedef kitlenizin içeriğinizle ne zaman etkileşime geçeceğini nasıl belirleyeceğinizi öğrenin.

Kitlenizin ne zaman çevrimiçi olduğunu ve davranışlarının ne olduğunu bilmek önemlidir. Örneğin, genç Y kuşağına ulaşmaya çalışıyorsanız, büyük olasılıkla yaz aylarında ve akşamın erken saatlerinde TikTok'ta olacaklarını bilmek isteyeceksiniz.

TikTok, videoları beğeni ve yorum alırken arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir yerdir. Platform, kendisini bir sosyal ağ değil, bir video paylaşım uygulaması olarak pazarladığı için diğer sosyal medya hizmetlerinden farklıdır. Kullanıcılar hem orijinal içerik yayınlayabilir hem de başkaları tarafından oluşturulmuş içeriği paylaşabilir

TikTok'ta paylaşım yapmanın en iyi zamanı herkes için farklı olsa da içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bazı genel kurallar vardır.

TikTok, Instagram ve Snapchat'e benzer, kullanıcıların videolarını müzik veya şarkı sözleriyle üst üste paylaşmasına olanak tanıyan bir video platformudur. Diğer platformlar gibi TikTok da kullanıcıların takipçileri için içerik oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. Peki, içeriğinizi yayınlamak hakkında ne bilmelisiniz?

Bu ayın başlarında TikTok'un piyasaya sürülmesiyle birlikte, birçok genç bu uygulamayı duymuş ancak kullanmamış olabilir. Zaten bir kullanıcıysanız, başlamak ve bundan en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçları burada.

TikTok, kullanıcıların video oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir sosyal medya uygulamasıdır. TikTok, son zamanlarda uygulamada “canlar” yaratan gençlerin son çılgınlığı haline geldi. Hatta birden fazla ünlünün bu platforma katıldığını ve bu platform aracılığıyla hayranlarıyla etkileşime girdiğini gördük.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanı arıyorsanız, TikTok'un algoritmasını anlamanız gerekecek. Platform, gönderinizin popülerliğine ve alaka düzeyine, onu yükledikten sonraki dakikalar içinde karar veren karmaşık bir algoritma kullanır. Aşağıda bunu çok basit bir şekilde açıkladık, böylece TikTok'ta yayınlamak için en iyi zamanların hangileri olduğunu ve ayrıca görüşlerinizi ve hedef kitlenizi etkileyebilecek diğer faktörlerin neler olduğunu kolayca görebilirsiniz.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman saat 11 civarında. En popüler zaman aralığı 13:00 ile 14:00 arasındadır.

TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, çoğu insanın uygulamada daha aktif olduğu sabah ve akşam saatleridir.

TikTok, kullanıcıların kısa videolar paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. En fazla izleyiciyi ve etkileşimi kazanmak için zamanlama önemlidir. TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar, "prime time" olarak bilinen, akşam 6:00 arasıdır. Ve akşam 8:00 Hafta içi EST ve hafta sonları 10:00-öğlen EST. Yoğun olmayan saatlerde (örneğin, genellikle pazartesi sabahı ile çarşamba günü saat 19:00 arasında) yayın yaparsanız daha fazla video görüntüleme alırsınız, ancak bu saatlerde daha az etkileşim alırsınız.

TikTok, kullanıcıların altı saniyelik videolar oluşturmasına ve bunlara farklı efektler uygulamasına olanak tanıyan popüler bir video sosyal ağıdır. TikTok'ta başarılı olmak için kitlenizin içeriğinizi istedikleri ve görmek istedikleri zaman görmeleri gerekir. Videolarınızın gün boyunca daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için bu platformda yayınlamanız için en iyi zamanları analiz ettik.

Belirli bir kitleye ulaşmak için TikTok kullanmayı planlıyorsanız, gönderi paylaşmak için doğru zamanı kullanmak önemlidir. Araştırmamız, etkileşimin yoğun olduğu saatlerde paylaşım yaparsanız, tüketicilerin markanızla etkileşim kurma olasılığının üç kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

TikTok, kullanıcıların kendi video içeriklerini oluşturmalarını ve paylaşmalarını sağlayan içerik odaklı bir sosyal ağdır. Aşağıdaki çizelge, gönderilerin en çok gösterim aldığı en iyi zaman dilimlerini içerir.

TikTok, kullanıcıların kısa videolar oynattığı ve mevcut videolardan kliplerle veya en sevdikleri şarkılarla dudak senkronizasyonu yaparak kısa videolar oluşturduğu bir sosyal medya platformudur.