Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar?

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar?

Instagram uygulamasının diğer profilleri kendi kendine otomatik takip etmesi normal bir durum değildir. Ücretsiz bir şekilde takipçi kazanma gibi amaçları olan illegal sitelerde olan bu durum, Instagram kullanıcılarının hesaplarına zarar veren uygulamalara ve sitelere giriş yapmasından kaynaklanan bir durumdur. Bu tarz ücretsiz bir şekilde takipçi kazandırdığını açıklayan uygulamalar ve siteler, Instagram hesapları için oldukça tehlikeli ve zararlı bir durumdur. Bu sebeple de bu tarz uygulamalara giriş yapılması halinde API ya da direkt olarak kullanıcı adı ve şifreniz alınması ile bir sisteme sizin hesabınız da eklenir kayıt olursunuz. Bu sistemi de yalnızca sitenin sahibi kullanabilir. Bunun sonucunda ise kullanıcılar, Instagram kendi kendine otomatik takip ediyor gibi sitemlerde bulunabilir. Sizden instagram şifrenizi talep eden bir uygulama yada internet sitesi ile karşılaşırsanız, kesinlikle şifrenizi paylaşmayın ve o uygulamaya – siteye giriş yapmayın.

Instagram Kendi Kendine otomatik Takip Etme Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar?
Instagram uygulamasının kendi kendine otomatik takip etme probleminden kurtulmak için 2 yöntem mevcuttur. Bu yöntemler ile Instagram hesaplarınızın, başka hesaplar tarafından otomatik olarak takip etmesini önler. Hesabınızı güvende tutmanız için uygulanabilecek bu iki yöntem şu şekilde verilmiştir:

Instagram hesabınızın AOI İzinlerini Kontrol Edin: Instagram’a girişi yapın. Giriş yaptıktan sonra ise izin verdiğiniz mobil uygulamaları inceleyip seçin.
Instagram Hesap Şifrenizi Değiştirin: Instagram hesabınıza giriş yapın daha sonra, ayarlar > güvenlik > şifre basamakları seçerek şifre değiştirme işlemi yapılmalıdır. Şifrenizi değiştirdikten sonra daha önce giriş yapılan tüm cihazlardan çıkış yapılmaktadır. log in yapılmış  tüm sistemlerden de çıkış yapılacaktır. Bu şekilde de artık Instagram hesabınızda, başka hesapları instagram kendi kendine otomatik takip yapıyor gibi bir sorun çıkmayacaktır.
Instagram Hesabınızın Güvenliği için Ne gibi Uygulamalar Kullanılmamalıdır?
Instagram hesabı güvenliği için kullanılmaması gereken şu uygulamalar genel itibari ile giriş yapmanızı ve şifrenizi isteyecek uygulamalardır. Instagram takipçi sayısını arttırma için pek çok ücretsiz uygulama vardır. Bu uygulamaların hepsi de şifrenizi talep eden ya da Instagram hesabınız ile giriş yapmanızı gerektirecek uygulamaları kesinlikle kullanmayınız. Aksi takdirde instagram’da kendi kendine otomatik takip ediyor gibi sorunlarınıza çözüm bulamazsınız ve bu sorun uzun bir süre devam eder. Eğer ki bu uygulamaları ve siteleri kullanmazsanız Instagram hesabınızın kendi kendine başka hesapları otomatik takip etme sorunu ortadan kalkacaktır. Şifrenizi paylaşmadan ve Instagram hesabınıza giriş yapmanızı gerektirmeyen bir yoldan takipçi kazanmak için internette araştırmalar yapabilirsiniz, güvenli bir yoldan takipçi arttırma işlemi uygulayabilirsiniz.

Yazıda anlatılan yollar dikkatli bir şekilde uygulanır ise Instagram hesabınız hiçbir şekilde instagram kendi kendine otomatik takip etme sorunu ile karşılaşmazsınız ya da bu sorunu yaşıyor iseniz bir daha bu sorunla karşılaşmazsınız. Aynı zamanda Instagram kendi kendine sayfa otomatik takip ediyor sorununa bir çözüm olan Instagram şifrenizi değiştirirken güvenli ve uzun bir şifre oluşturduğunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Şifrenin içinde büyük harf olmalı, küçük harf, rakam ve işaretler kullanılarak minimum 8 karakterli güçlü bir şifre oluşturulması en güvenilir yollardan biridir. Karışık ve uzun şifreler, en güvenilir şifrelerdendir.

İnstagram’da Takipçi Sıfırlama Uygulamaları Nelerdir?
İnstagram uygulamasında takipçileri çıkarma işlemi için uygulamalar yukarıda verilen işlemlerin yapılmadığında kullanılabilecek alternatif yöntemlerdir. Uygulamalar  şunlardır verilmiştir:

Cleaner for Instagram Unfollow uygulaması , Block and Delete uygulaması gibi
Instant Cleaner for Instagram uygulaması gibi
Clean it UP – Mass Unfollow & Unlike & Repost uygulaması gibi
Cleaner for IG IOS instagram takipçi silme uygulaması gibi
Bu uygulamalar sayesinde de Instagram kendi kendine otomatik takip ediyor sorununa çözüm bulamayan Instagram kullanıcılarının yararlanacağı alternatif yöntemlerdendir.

3 Dakika Önce