Skype Hesap Açma

Bir Skype hesabı açmak için önce Microsoft'tan bir uygulama olan Skype'ı cihazınıza indirmeniz gerekir.  İnternette birkaç arama yaparak bu uygulamaya kolayca ulaşabilirsiniz.  Skype'ta hem görüntülü hem de sesli arama yapabilirsiniz.  Hem ücretli hem de ücretsiz hizmetler sunan bu uygulama sayesinde tüm anlık arama ihtiyaçlarınız karşılanabilir.

 Oturum açarak hemen Skype'ı kullanabilirsiniz.  Skype hesabı açtıktan sonra cüzi bir ücret ödeyerek SMS gönderebilir ve hemen arama yapmaya başlayabilirsiniz.  Abonelik ücretlerini de içeren bu uygulama genellikle iş dünyasında tercih edilmektedir.

 Skype'ı nasıl kullanırım?
 Skype, günümüzde en çok kullanılan görüntülü arama uygulamalarından biridir.  Uygulamayı indirdikten sonra adım adım izlemeniz gereken adımları göreceksiniz.  Bu adımları takip ederek kurulum işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.  Bu adımları tamamladıktan sonra Skype size yeni olup olmadığınızı soracaktır.  Bunu kabul ettikten sonra tüm işlemler daha basit adımlarla sizlerle paylaşılacaktır.

 Görüntülü arama yapmak istiyorsanız ses ve görüntü cihazlarınızı kontrol etmeniz gerekir.  Bir profil fotoğrafı göndermeniz önerilir.  Profil fotoğrafınızı istediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz.  Sonunda "Skype Kullan" yazan bir sayfa göreceksiniz.  Buradan Skype'ı kolayca kullanabilirsiniz.  Skype'ta oturum açtıktan sonra Messenger uygulamanızdaki kişiler de buraya aktarılır.

 Skype çevrimiçi uygulaması üzerinden sık görüştüğünüz kişileri favorilerinize ekleyerek onlara kolayca erişmenizi sağlar.  Dilerseniz farklı isimlerle ek listeler oluşturabilirsiniz.

 Uygulamada istediğiniz gibi fotoğraf gönderebilir ve fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.

 Skype Web nedir?
 Skype, bir iş hesabı açmayı kolaylaştıran bir iş web uygulamasıdır.  Genelde toplantılar için kullanılan bir uygulamadır.  Skype işletme hesabı açma işlemini bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

 Bu uygulamada bir toplantı oluşturamazsınız, ancak mevcut toplantılara giriş yapabilirsiniz.  Skype'ta oturum açtıktan sonra çevrimiçi olan kullanıcıları görebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz.  Uygulamayı bilgisayarınızda kullanmanın yanı sıra Android veya iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

 Daha sonra aynı işlemler için MSN uygulaması tercih edilirken zamanla yerini tamamen Skype almıştır.

 Skype Kayıt Prosedürü
 Skype'tan yararlanmak için bir Microsoft hesabınızın olması veya Skype uygulamasına sahip olmanız gerekir.  Bu hizmetleri kullanabilmek için bir hesap açmalısınız.

 Skype üyelik sürecini tamamlamak için tek yapmanız gereken Skype üyelik formunu doldurmak.  Cep telefonu numaranızı girmeniz ve bir şifre oluşturmanız gerekecektir.  Telefon numaranızı vermek istemiyorsanız, bunun yerine e-posta adresinizle kaydınızı tamamlayabilirsiniz.  Bunları girdikten sonra ileri tuşuna bastığınızda adınızı ve soyadınızı yazacağınız kısma geleceksiniz.  Bunu yazdıktan sonra söylemeye devam edin ve bir sonraki adıma geçin.  Bu adım güvenlik adımıdır.  İstediğiniz harf ve rakamları girmelisiniz.  Bunları girdikten sonra “Next” butonuna tıklanarak hesap kurulum işlemi tamamlanacaktır.

 Açılan sayfada "Merhaba, adınız hesabınıza hoş geldiniz" mesajını göreceksiniz.  Skype hesabı kurulum işlemini tamamlarsınız.  Burada hesabınızla ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.  Profil bilgilerinizi değiştirebilir, faturaları ödeyebilir ve Skype hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.  Skype bilgisayarınıza indirilmemişse, bir indirme bağlantısı da vardır.

 Skype programını indirdikten sonra kullanıcı adınızı veya Microsoft e-posta adresinizi girdiğiniz bir bölüm bulunmaktadır.  Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girdikten sonra İleri'ye tıklamanız gerekir.  Şifrenizi girmeniz gereken adım açılacaktır.  Şifrenizi girdikten sonra "Giriş" butonuna tıklayarak hesaba giriş yapabilirsiniz.

 Skype hesabınızı açma prosedürlerini tamamladıktan sonra istediğiniz kişiyle sesli, görüntülü veya yazılı görüşmelere başlayabilirsiniz.