Slayt Hazırlamak Için En Iyi Programlar

İşiniz veya okul hayatınız için en iyi slayt programı oluşturucuyu bilmek önemlidir.  Slayt gösterileri için malzeme kadar slaytın kalitesi de önemlidir.  Günümüzde pek çok kullanıcı, alışılmış slaytlar yerine farklı programları deneyerek farklılıklarını göstermek için yeni tasarımlarla slaytlar oluşturmak istiyor.  Ürün tanıtımından iş görüşmelerine ve eğitim içeriklerine kadar birçok alanda kullanılan slaytların hazırlanmasında kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz programlar şu şekilde sıralanabilir:

⦁    Microsoft Power Point
⦁    Zoho Show
⦁    Xtensio
⦁    Prezi
⦁    Keynote
⦁    Visme
 Microsoft Powerpoint
 En iyi slayt hazırlama programı denilince ilk akla gelen program olan Microsoft PowerPoint, uzun yıllardır en popüler slayt programı olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.  Microsoft Office kapsamında sunulan program hazır şablonlar, temalar ve eklentiler ile başarılı bir slayt için tüm gereksinimleri karşılıyor.

 PowerPoint uygulamasına aşina olmayanlar için oldukça basit görünse de aslında yüzlerce özelliği içinde barındıran profesyonel bir slayt hazırlama uygulamasıdır.  PowerPoint uygulaması ile yapabileceklerinizden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

⦁     Ses efektleri eklenebilir.
⦁     Sununuza resimler, grafikler ve animasyonlar ekleyebilirsiniz.
⦁     Sinematik geçişler ekleyebilirsiniz.
⦁     Sunumları farklı renk ve ebatlarda hazırlamak mümkündür.
⦁     Makrolar oluşturmak mümkündür.
⦁     Klavye kısayollarını kullanarak slayt hazırlayabilirsiniz.
 PowerPoint ücretli bir uygulama olmasına rağmen, İnternet üzerinden erişirseniz kullanımı tamamen ücretsizdir.

Zoho Show
 Android cihazlar için en iyi slayt programları sıralamasında 1. sırada yer alan Zoho Show, bulut tabanlı bir slayt hazırlama programıdır.  Bu nedenle, programı kullanmak için internet bağlantınızın olması gerekir.  Uygulamanın bu özelliği, hesabınıza her yerden erişerek slayt hazırlamaya devam etmenizi sağlar.

 Zoho Show uygulamasında 150'den fazla grafik bulunmaktadır.  Akış çizgileri, blok oklar gibi şekillerin yanı sıra sistem kendi şekillerinizi oluşturmanıza da olanak tanır.  Uygulamanın bir diğer avantajı da telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanarak kaydırağınızı kontrol edebilmenizdir.  Zoho Show en iyi slayt programı olarak avantajları ile gösterilebilir.

Xtensio
 Xtensio, profesyonel tasarım yetenekleri için en iyi slayt gösterisi yazılımı listesinin başında gelir.  Sade arayüzü ile kullanım kolaylığı sunan program, özel şablonları, resim ve video ekleme özelliği, dikkat çekici temalar ve çok daha fazlası ile kullanıcılarını memnun ediyor.

 Xtensio, ücretli ve ücretsiz seçenekleri olan bir programdır.  Ücretli seçenekte kullanabileceğiniz özellikler çok daha geniş olsa da ücretsiz sürümde başarılı şablonlar oluşturmak mümkün.

 Google Slides 
 Android için en iyi slayt oluşturucular listesindeki en kullanışlı uygulamalardan biri olan Google Slaytlar, kullanıcıların çevrimiçi slaytlar oluşturmasına olanak tanır.  Hızlı ve ücretsiz bir uygulama olduğu için slayt hazırlaması gereken birçok kişinin imdadına yetişiyor.  Slaytınızı bulut tabanlı uygulamada hazırlayıp kaydettikten sonra internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz.

Prezi

 Prezi, en iyi slayt gösterisi yazılımını arayanlar için sıra dışı özellikleri ile öne çıkan slayt uygulamalarından biridir.  Prezi uygulamasının renkli temaları ve çeşitli animasyonları ilgi çekici bir sunum hazırlamanıza olanak tanır.  Uygulama web tabanlı bir sisteme sahiptir.  Bu sayede uygulama üzerinden oluşturduğunuz slaytlara internet bağlantınızın olduğu her yerden erişmeniz mümkün.  Prezi ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilir.

Keynote
 Keynote, iOS cihazları için en iyi slayt gösterisi yazılımı listesinde ilk sırada yer alıyor.  Apple Inc. Microsoft PowerPoint uygulaması ile yapılabilecek her şey Microsoft tarafından geliştirilen uygulama ile yapılabilmektedir.  Uygulama ücretsiz olarak sunulmaktadır.  Gelişmiş özellikleri kullanmak için bir ücret karşılığında kaydolmanız gerekir.  iOS ve Mac cihazlarda sunum hazırlamak isteyenler için en iyi slayt oluşturucu olarak kabul edilebilir.